Náš příběh

O nás

"V České republice chybělo vzdělávání moderátorů. Applaus jsme založili, aby byl místem, kde každého připravíme na práci v médiích po teoretické i praktické stránce. A to tak, aby každý student uměl vystupovat autenticky v rádiu i před kamerou a stala se z něj osobnost, jaká v něm v jádru je", říká Pavel Hronek, CEO Applaus Média s.r.o.

Applaus Média s.r.o. založil Pavel Hronek (lektor moderování) a Pavla Müllerová (letorka nonverbálního projevu) v roce 2013. 

Náš příběh začal v roce 2008

Kde začít příběh APPLAUS Média s.r.o. než u samého jádra v 90. letech, kdy Pavel Hronek spoluzakládá první soukromé rádio po roce 1989, a to Rádio Stalin, dnešní Rádio 1. Byl to on, kdo v bunkru pod tehdejším pomníkem Stalina v pražské Letné poprvé zmáčkl červené tlačítko ON AIR a na vlnách Rádia Stalin se rozezněla píseň Rocks Off od Rolling Stones. 

Poté zakládá agenturu RITA (Regionální informační a tisková agentura), která později připravuje zpravodajství téměř pro všechna rádia, která u nás v 90. letech existovala. Následně přicházejí spolupráce s českými i zahraničními televizemi, kde Pavel lektoruje novou generaci moderátorů, až postupně s Pavlou Müllerovou (lektorka non-verbální komunikace) budují dnešní Applaus.  

V roce 2008 vzniká Rádio Applaus, které nejdříve slouží jako „tréninkové“ rádio pro budoucí profesionální moderátory. Jak s oblibou Pavel Hronek říká: „Asi proto, že lidé jsou mnohdy škodolibí a rádi poslouchají, když někomu něco nejde, rádio se rozšířilo po celém světě a dnes má až 70 000 posluchačů denně.“ 

Z Rádia Applaus tak vzniká nejen „tréninkové“ rádio, ale standardní rozhlasová stanice, kde vznikají i pravidelné pořady, ve kterých vysílají profesionální moderátoři a vystupují známé osobnosti. 

V roce 2013 tak Pavel Hronek s Pavlou Müllerovou zakládají vedle Rádia Applaus také vzdělávací agenturu Applaus Média. Ta se sice, zatím, nepyšní statutem „škola“, ale je hrdá, že z ní odcházejí moderátoři připraveni pro česká i zahraničí rádia i televize. 

Postupem času se začínají spokojená média ozývat s žádostmi o vzdělávání kameramanů a produkčních, kterých je stálý nedostatek. K již MŠMT akreditovaným rekvalifikačním kurzům moderování, také přibývají rekvalifikační kurzy pro kameramany a produkční a dále také kurzy dabingu pro děti i dospělé. 

Applaus, jak mu v zkratce říkáme, dlouho provozuje svou činnost v rodinném domku v Praze – Suchdole. V roce 2021 se však stěhuje do budovy ČTK v pražských Záběhlicích, kde funguje dodnes. 

Nezakládáme si na misích, ale na snech

Dnes mnoho lidí hledá svou „misi“ nebo-li poslání. Nenajdeme-li však sami sebe, poslání nás může zavést do slepých uliček. Ráději se proto zaměřujeme na sny, nejlépe na ty dětské, kdy jsme ještě byli sami sebou a věřili, že všechno je možné. 

My v to věříme stále. Bez ohledu na věk, zkušenosti či aktuální stav jsme přesvědčeni, že každý dětský sen lze uskutečnit. Cesta není snadná, ale pokud ji zvládneme, tak nás na konci čeká zasloužený APPLAUS

Naším snem proto je, aby z Applausu odcházeli osobnosti připravené na všechno: na slávu i zklamání. A pokud přijde sláva, tak aby nikdo z našich absolventů neusnul na vavřínech, ale pracoval na sobě dál. 

Při vedení studentů v Applausu nám jde o to, aby duše každého studenta konečně „promluvila„, aby odcházel člověk, který je sám sebou a nebojí se to ukázat. Jen tehdy totiž najde své posluchače i diváky, ať už jako moderátor nebo kameraman či klienty jako produkční. 

Našim přáním je, aby se k nám naši absolventi vraceli vždy spokojeni, třeba nás jen pozdravit a popovídat o tom, co v životě zvládli, například i reportování ve válečné zóně. 

A nakonec velkým snem Applausu je, abychom z něj vybudovali vysokou školu! Míříme vysoko? To ale naši studenti také a těm odvážným a pilným to vždy na 99% vyjde. Kéž zůstane štěstí i s Applausem, který se jednou bude moci pyšnit akademickým titulem. 

Příběhy našich absolventů

Více než 99% našich absolventů najde uplatnění v médiích

S námi máte téměř stoprocentní jistotu, že pokud splníte studijní požadavky a složíte úspěšně závěrečné zkoušky, najdeme Vám uplatnění v médiích.

Po třech splněných reportážích, vyráží všichni studenti na obhlídku médií

Studenti si obhíží média, kde by se jim po absolvování studia u nás líbilo. Média si naopak "zkouší" je. Většinou to vyjde na jedničku ku oboustranné spokojenosti.

Více než 85% studentů si myslí, že studium v Applausu je obtížné, ale stojí to za to

Ano, studium v Applausu a mnohdy nalezení sama sebe, je jako z diamantu brousit briliant. Ten, kdo dojde na konec, se ale s vděkem vrací a mnohdy nováčkům napovídají, že v životě je to těžší, ale Applaus je na to připraví.

S námi se dostanete na vysněnou pozici do médií. Můžete ale přijít i jen tak za zábavou, zážitkem nebo se rozvinout v tom, z čeho máte největší strach, třeba ve veřejném projevu.